Történelmi áttekintés:
Pilnius Galeneus, Hipokratesz az általuk üzemeltetett köz kórházakban a betegek ezüst ivó eszközökből kapták számukra elkészített gyógynövényekből készült napi gyógytea adagjukat.
Középkori nagy járványait (pestis, kolera, himlő) Azok a népcsoportok élték túl nagy létszámban amely nép csoportok megtudták engedni , hogy étkezéskor ezüst tányért, étkészletet használjanak
A leggyakoribb tévedések az ezüst-kolloiddal kapcsolatban
Mérgező!
Igen, vannak olyan organizmusok, amik életére kifejezetten károsak. Legtöbbször emiatt használjuk. Ilyenek a baktériumok, vírusok, gombák, és egyes paraziták.
De az emberre nézve is mérgező!
Nem, ez nem igaz. Az általam olvasott cikkekben, ha valami tévedés volt, akkor az ez volt. A legtöbb kutató, ellenző, cikkíró nem tud, vagy nem akar különbséget tenni az ezüst-kolloid és az ezüst sók vagy ezüst fehérjék között.
Fontos ez egyáltalán? Az ezüst-kolloid és ezüst sók elkülönítése.
Igen, ez a legfontosabb. Az ezüst különböző vegyületeit (ezüst sókat) évszázadok óta használja az orvostudomány külsőleg a betegellátásban. Carl Siegmund Franz Credé (1819-1892) a Credé-féle szemcsepp vagy a Credé-féle profilaxis megalkotója. Általa, az 1800-as évek vége óta ezüst-nitrát ill. ezüst-acetát 1%-os oldatát cseppentik az újszülöttek szemébe, hogy a kankó (gonorrhoea) nevű nemi betegség kórokozója ne károsítsa a szemüket. De ilyen a lápisz is vagy a lápiszolás is, mint eljárás, ahol szintén ezüst-nitrátot alkalmaznak külsőleg, szemölcsök, sarjszövet ellen. Ezeknek az ezüst vegyületeknek (ezüst-nitrát, ezüst-acetát, ezüst-szulfát, stb.) a felhasználása csak külsőleg történhet. Ennek az az oka, hogy ezek a vegyületek milligrammos-grammos mennyiségben halált okozhatnak, ha az emésztőrendszerbe, véráramba kerülnek.
Az ezüst-kolloidot és az ezüst sókat előszeretettel (szándékosan, vagy tudatlanságból) összemossák.
Az egy vagy több antibiotikumra rezisztens szuper baktériumok evolúciója az egyik legnagyobb fenyegetés, amivel az orvostudománynak szembe kell néznie.
A kolloid jelentése
Mielőtt azonban tovább mennénk, még egy fontos alapfogalmat kell tisztáznunk. Ez pedig a kolloid fogalma. Milyen anyag ez a kolloid? Valamilyen speciális összetevője az ezüst tartalmú folyadéknak? Ettől lesz igazán tuti a készítményem?
A kolloid ezüst: - elektrolít ezüst - desztillált vízből készül - struktúrált - elektrolit folyamat be inditása 84 élettani só felhasználásával történik - deutérium csökkentett deszt víz - elektródái 4 kilences tisztaságú ezüst (9,999)
a fenti értekezés nem egyenértékű az orvosi értekezésekkel, csupán tájékoztató jelleggel bír.
Forrás: Enkk vizsgaanyagának felhasználásával összeállította Gonzlik György, akkreditált fitoterapeuta